نظرات شرکت کنندگان

سپاسگذار استادی هستم،که اندیشیدن را به من آموخت،نه اندیشه ها را.
با شرکت در نخستین كارگاه استاد جوهری فرد،به این نتیجه رسیدم که ،اگر بخواهم در آینده ی حرفه ای این رشته موفق شوم،کوتاه ترین و مفید ترین مسیر،شرکت منظم در کارگاه های ایشان است.در هر کارگاه از مطالب مفید و طبقه بندی شده بهره مند می شویم.علاوه بر این،آشنایی با کارامدترین فنون روان درمانی، کتاب های مفید مرتبط ،نظارت و راهنمایی دلسوزانه ی جناب استاد و مهمتر از همه دستیابی به یک نظم فکری در مورد انبوه مطالب این رشته،از فواید حضور در کارگاه هاست.
در پایان،به تمام دانشجویان محترم روانشناسی،که به این رشته نگاهی حرفه ای دارند،شرکت منظم در کارگاه های دکتر جوهری فرد را به عنوان بهترین انتخاب توصیه می کنم.در ضمن از زحمات بی شائبه ی استاد عزیز کمال قدردانی را دارم.

فروغ زاهد زاده- ارشد روانشناسی بالینی

____________________________________________________

با سلام

بسیار خرسندم که در چهار کارگاهِ " شناخت ودرمان افسردگی، شیوه ی پروپوزال و مقاله نویسی، فنون آرام سازی و درمان شناختی رفتاری" از سری کارگاه های استاد جوهری شرکت کردم. دو چیز در این کارگاه ها برایم جالب و در عین حال محترم آمده است که دوست دارم اینجا مطرح کنم. یکی اینکه با توجه به زمان هشت ساعته ی هر جلسه، اصلا متوجه گذر زمان نمی شدم و دو دیگر اینکه کیفیت بالای این کارگاه ها - خاصه کاربردی بودنشان- علاوه بر دانش ارزشمندی که برایم به همراه داشت، سبب علاقه مندی بیش از پیشم به روان شناسی شده است و جا دارد همین جا تشکر دوباره ی خود را ابراز نمایم.
حامد قارونی- دانشجوی کارشناسی ارشد روان شناسی بالینی
______________________________________________________

با سلام و تشكر فراوان ميخواستم نظر خودم را درباره كارگاههاي تخصصي دكتر جوهري بنویسم.

بنده تاكنون در 11كارگاه شركت كرده ام كارگاهها بسيار عالي هستن و از هر نظر بسيار مفيد هستن ومطالب به صورت بسيار خوب و دسته بندي شده در اختيار دانشجو قرار داده ميشود و در واقع من خودم تا قبل حضور در هر كارگاه موضوع آن كارگاه در ذهنم پراكنده بود وبسياري از مطالب را متوجه نشده بودم مثلا مفهوم انتقال ومقاومت يا...پس از حضور در كارگاهها كليت آن مبحث به صورت منظم در ذهنم شكل ميگيرد ومفهوم آن را نيز متوجه ميشوم آنگاه ميتوانم به كتابهايم مراجعه كنم وآنها را مطالعه كنم در واقع غلو نيست اگر بگويم دانشگاه واقعي همين كارگاهها هستن.

اميدوارم كه اين كارگاهها تداوم داشته باشن تا ما دانشجويان روانشناسي بتوانيم به صورت سيستمي و هماهنگ ويكساني مطالب را ياد بگيريم و بتوانيم نماينده هاي خوبي براي اين رشته در جامعه باشيم نكته ديگري كه بسيار خوب است منابعي هستن كه استاد در حين كارگاه نام ميبرد در واقع با خواندن اين منابع ميتوان راه درست را در روانشناسي طي كرد ... اميدوارم اين كارگاهها زيادتر شونديك پيشنهادي كه من دارم اين است كه كارگاهي برگزار شود كه فقط در آن كيس نشان داده شود ...با تشكر. ارزوي سلامتي براي آن استاد گرامي را از درگاه خداوند مسئلت دارم

فرهاد مرادخاني كارشناس روانشناسي

________________________________________________________
باسلام و احترام فراوان
تشکرویژه دارم از استادمحترم جناب آقای دکترجوهری فردبخاطر برگزاری کارگاههای بسیار عالی و مفید.این کارگاههاموجب بالا بردن سطح علمی دانشجو میشوندو بخاطر جو صمیمی حاکم و قدرت بیان عالی جناب دکتر جوهری فردموجب درک بهتردانشجو میشود.
برهمند/ کارشناس ارشد روان شناسی بالینی

_________________________________________________________________

از اولين جلساتي که افتخار شاگردي جناب اقاي دکتر جوهري را داشتم اين حس در من بوجود امد که شرکت در کارگاه ها با کلام شيوا و تاثير گذار ايشان و با تسلط و تبحري که در تکنيکها و فنون رواندرماني دارند خواهم توانست در حد فهم علمي خودم ديدگاه روشنتري نسبت به اين رشته پيدا کنم و بالاخره با شرکت در هر کارگاه به اين هدفم هر چه بيشتر نزديک شدم و معتقدم اين لذت علم اموزي را هيچ استادي نميتواند به دانشجويش منتقل کند مگر اينکه خود صاحب واقعي و وارث و امانتدار علم روانشناسي باشد.

شیخی نصب/ کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

________________________________________________________________

با توجه به اینکه در دانشگاه ها محور موضوعات نظری بوده و کمتر تلاشی در جهت ارتقای سطح توانایی های عملی دانشجویان صورت نمی گیرد لزوم حضور در کارگاه های عملی در صورت تمایل دانشجویان به استفاده از علم خود ضروری می باشد. فراگیری علم بنیادی موضوعیست که در دانشگاه صورت می گیرد و کاربرد آن مطلبیست که منوط به شرکت در گارگاه های مختلف و فراگیری فنون استاندارد شده روز دنیاست. با فراگیری تکنیکهای مختلف در کارگاه های مختلف اینجانب توانایی بیشتری در خود برای برخورد با افراد مختلف با اختلال های مختلف در خود احساس میکنم. چراکه دانستن فنون گوناگون علاوه بر بزرگتر کردن دایره تحرک من در درمان، اعتماد بنفس بالایی را در اختیار اینجانب قرار میدهد که به اعتقاد من لازمه برقراری ارتباط بهتر با مراجع می باشد و جلب اعتماد مراجع را در بر دارد. از آنجا که همه ی بیماریها معمولا اختلال های همراهی را با خود دارند دانستن یک تکنیک و یک رویکرد دست درمانگر را در ارایه طرح مناسب تر درمانی بسته نگه می دارد. چه بسا بیمارانی که علاوه بر یک مشکل رفتاری، مشکلاتی دیگر در زمینه های شناختی دارند که برای درمان بهینه لزوم دانستن تکنیکهای مختلف از رویکردهای مختلف حیاتی به نظر می رسد.

اینجانب به شخصه از گذراندن کارگاه هایی همچون فنون مصاحبه و تشخیص بالینی، فنون آرام سازی، روانکاوی بالینی، رفتار درمانی بالینی، شناخت درمانی بالینی، هیپنوتراپی بالینی، تشخیص و درمان اختلال وسواس و تشخیص و درمان اختلال افسردگی خشنود بوده و به عنوان تجربه شخصی خود می توانم ذکر کنم که مطالب کارگاه ها کاملا متفاوت با الباقی و مربوط به همان سرفصل بوده اند و به کلیه دوستداران فراگیری رواندرمانی شرکت در این دوره ها را پیشنهاد می نمایم. گسترده گی فنون در رویکردهای مختلف درمانی به قدری زیاد است که عملا دانشجو را در انتخاب راهکار درمانی مناسب ناتوان می کند از همین رو شرکت در دوره هایی اینچنینی با سوپروایزری افرادی نظیر دکتر جوهری فرد توشه راه مناسبی در آینده درمانی خواهد شد.

نیما اسدزاده/ کارشناس ارشد روان شناسی

rss

بازدیدکنندگان

3
39
131
440023